Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 237

“7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 237 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 237

Aşağıdaki tablolarda Antalya ve Denizli’nin nisan ayının ilk haftasında görülen günlük ortalama sıcaklık değerleri verilmiştir. Tablolardaki bilgilere göre ikili çizgi grafiği oluşturalım ve grafiği yorumlayalım.

Bir tane yatay, bir tane de dikey eksen çizelim. Yatay eksene günleri, dikey eksene sıcaklık değerlerini yerleştirelim. 1. tablodaki günlerle sıcaklık değerlerinin kesiştiği noktaları işaretleyelim. İşaretlediğimiz ilk noktadan itibaren sırayla noktaları birleştirelim. Aynı işlemi 2. tabloda verilen verileri kullanarak yapalım.

Grafikte görüldüğü gibi Antalya ve Denizli’nin göre daha sıcak bir hafta geçirmiştir. Antalya’nın çarşamba ve cuma günleri sıcaklık azalmış diğer günlerde ise sıcaklıklar artış göstermiştir. Bu ilde en yüksek sıcaklık 18 °C ile salı günü ölçülmüşken en düşük sıcaklık çarşamba ve cuma günleri 13 °C olarak ölçülmüştür.

Denizli’de salı, perşembe ve cumartesi günleri sıcaklıklar azalmış; diğer günlerde ise sıcaklıklar artış göstermiştir. Bu ilde en yüksek sıcaklık 16 °C ile pazar günü ölçülmüşken en düşük sıcaklık perşembe ve cumartesi günleri 12 °C olarak ölçülmüştür.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

7. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 237 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!