Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 66

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 66 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 66

1) Bir toptancı 1245 kg pirinci 5 kiloluk paketlere, 1350 kg nohutu ise 10 kiloluk paketlere ayırmıştır. Buna göre toptancının yaptığı toplam paket sayısı kaçtır?

2) Bir terzi günde 3 tane elbise dikmektedir. 42 gün boyunca diktiği elbiseleri 9 mağazaya eşit sayıda satmıştır. Terzi, her mağazaya kaç tane elbise satmıştır?

3) Bir bahçeden 48 kg kayısı, 35 kg dut, 27 kg çilek toplanmıştır. Toplanan bu ürünlerin yarısı ile reçel yapılmıştır. Buna göre reçel için kaç kg ürün kullanılmıştır?

4) Her gün eşit uzunlukta yol koşan Serhat, bir hafta boyunca 7875 m koşmuştur. Serhat’ın bir günde koştuğu yolun uzunluğunun 1200 m olması için her gün kaç m daha koşması gerekirdi?

5) Bir çocuk şenliğinde 3 paket balon, şenliğe katılan 72 çocuğa eşit şekilde dağıtılacaktır. Paketlerin her birinde 38 kırmızı, 57 mavi, 73 sarı balon vardır. Buna göre her çocuğa kaç tane balon dağıtılmıştır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 66 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!