Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 67

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 67 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 67

6) Bir müzeye 10 gün boyunca her gün eşit sayıda ziyaretçi gelmiştir. On birinci gün ise her gün gelen ziyaretçi sayısından 37 eksik ziyaretçi gelmiştir. 10 günde gelen toplam ziyaretçi sayısı 2500 olduğuna göre on birinci gün müzeyi kaç kişi ziyaret etmiştir?

7) Mehmet Beyin toplam 2275 kg elması vardır. Bu elmaları bir hafta boyunca her gün başka bir pazara götürüp satmak için eşit miktarda ayırmıştır. Mehmet Bey’in bir gün için ayırdığı elma miktarı kaç kg’dır?

8) Pelin Hanım, yaptığı 845 tane kurabiyenin 47 tanesini evine ayırmıştır. Geri kalanını ise içlerinde eşit sayıda kurabiye olacak şekilde 14 paket yaparak pastanesine koymuştur. Buna göre her pakette kaç tane kurabiye vardır?

9) Bir bakkaldaki 102 paket bisküvinin 12 paketi satılmıştır. Kalan paketler 3 rafa eşit şekilde yerleştirilmiştir. Buna göre her bir rafta kaç paket bisküvi vardır?

10) Bir sinemada bir gün boyunca 1352 izleyici film izlemiştir. Bu izleyiciler 4 salona eşit şekilde yerleşmişlerdir. Buna göre bir salonda kaç izleyici vardır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 67 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!