Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 205

6. Fatma ve ağabeyinin yarım metrelik ip ile yaptıkları ölçümleri inceleyelim. Fatma, annesinden uzunluğu yarım metre olan bir ip ister. Annesinin verdiği ip ile halının uzunluğunu ölçer. Halının uzunluğunun dört yarım metrelik ip kadar olduğunu görür. Böylece halının uzunluğunun 2 metre olduğunu anlar. Aynı ip ile ağabeyi de halının uzunluğunu ölçtüğünde aynı sonucu bulur. Öznur ve Okan’ın 10 cm’lik kalem ile yaptıkları ölçümleri inceleyelim.

7. Öznur annesinden uzunluğu olan bir kalem ister. Annesinin verdiği 10 cm’lik kalemle oyun küpleri ile yaptığı kulenin uzunluğunu ölçer. Kulenin uzunluğunun 4 tane 10 cm’lik kalem kadar olduğunu görür. Böylece kulenin uzunluğunun 40 cm olduğunu anlar. Aynı kalem ile Okan da kulenin uzunluğunu ölçtüğünde aynı sonucu bulur.

➜ Aşağıdaki tabloda verilen nesnelerin uzunluklarını standart olmayan uygun ölçme araçları (kulaç, adım, karış, ip, tel, vb.) ile ölçelim. Ölçme sonuçlarını tablodaki ilgili alana yazalım.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 205 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!