Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 69 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69

6) Orhanların bahçesinde 23 ceviz ağacı vardır. Aynı bahçede ceviz ağacının 3 katı kadar da elma ağacı vardır. Buna göre bahçedeki toplam ağaç sayısı kaçtır?

7) Her birinde 30 yumurta olan 17 viyol vardır. Taşıma sırasında bu yumurtalardan 25 tanesi kırıldığına göre geriye kaç yumurta kalmıştır?

8) Her vagonunda 36 yolcu bulunan 14 vagonlu hareket hâlindeki bir trenden ilk istasyonda 43 kişi iniyor. Buna göre trende kaç yolcu kalmıştır?

9) Atakan, 6 kitabın 2 tanesini okumuştur. Kitapların her biri 45 sayfadır. Buna göre Atakan’ın bütün kitapları bitirmesi için kaç sayfa daha okuması gerekir?

10) Bir simitçi; hafta içi günde 125 simit, hafta sonu ise günde 160 simit satıyor. Buna göre bu simitçi bir haftada toplam kaç simit satıyor?

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 69 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!