Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 68

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 68

1) Cemil 7 yaşındadır. Annesinin yaşı Cemil’in yaşının 6 katından 4 eksiktir. Buna göre Cemil’in annesi kaç yaşındadır?

2) Murat kitaplığını düzenlerken her rafa 8 kitap koymuştur. Ancak 12 kitap kitaplığa sığmamıştır. Kitaplıkta 10 tane raf olduğuna göre Murat’ın toplam kaç kitabı vardır?

3) Fatma 17 boncuk ile bir kolye yapmaktadır. Elindeki boncuklarla 6 kolye yapan Fatma’nın 12 boncuğu artmıştır. Buna göre Fatma’nın başlangıçta kaç boncuğu vardır?

4) Cumhuriyet İlkokulunun her katında 8 sınıf ve her sınıfında 6 pencere vardır. Cumhuriyet İlkokulu 4 katlı olduğuna göre bu okuldaki sınıfların toplam pencere sayısı kaçtır?

5) Derya’nın 45 TL’si vardır. Kardeşinin parası, Derya’nın parasının 2 katından 30 TL eksiktir. Buna göre Derya ile kardeşinin toplam kaç TL’si vardır?

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!