Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 44 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

5) Ersin Bey; bu ay 135 TL su faturası, su faturasından 47 TL fazla doğalgaz faturası ödemiştir. Ersin Bey, bu ay toplam kaç TL fatura ödemiştir?

6) Bir çiftçi geçen yıl üzüm bağından 145 kg üzüm elde etmiştir. Bu sene ise geçen seneden 56 kg fazla üzüm elde etmiştir. Buna göre çiftçi iki yılda toplam kaç kg üzüm elde etmiştir?

7) Bir okul bahçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için süslenmiştir. Süslemede 115 tane kırmızı, 62 tane beyaz balon, kırmızı ve beyaz balonların toplamından 50 fazla da sarı balon kullanılmıştır. Buna göre toplam kaç tane balon kullanılmıştır?

8) Kerem 9, dedesi ise 78 yaşındadır. 9 yıl sonra Kerem ile dedesinin yaşları toplamı kaç olur?

9) Bir müzeyi birinci gün 135 ziyaretçi, ikinci gün birinci günden 68 fazla ziyaretçi, üçüncü gün ise ikinci günden 29 fazla ziyaretçi gezmiştir. Buna göre müzeyi üç günde toplam kaç ziyaretçi gezmiştir?

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 44 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!