Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 43

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 43 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 43

1) Atatürk İlkokulu öğrencileri fidan dikme etkinliğine katılmıştır. Öğrenciler; etkinliğin birinci gününde 78 adet fidan, ikinci gününde ise 135 adet fidan dikmişlerdir. Öğrenciler iki günde toplam kaç adet fidan dikmişlerdir?

2) Bir tiyatro oyununun birinci gösterimine 243 kişi, ikinci gösterimine 256 kişi, üçüncü gösterimine ise 384 kişi katılmıştır. Bu tiyatroyu izlemeye toplam kaç kişi gitmiştir?

3) Atatürk Mahallesi sakinleri; geri dönüşüm için 86 kg plastik atık, 65 kg kâğıt atık, kâğıt atıklardan 30 kg fazla cam atık toplamıştır. Buna göre toplam kaç kg atık toplamışlardır?

4) 3/A sınıfı öğrencileri sokak hayvanları için yiyecek almıştır. 56 kg kedi maması, kedi mamasından 29 kg fazla köpek maması almışlardır. Buna göre toplam kaç kg mama almışlardır?

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 43 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!