Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

2. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 75

2. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 75 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

2. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 75

5) Kitaplığımızda 63 kitap vardı. Öğretmenimiz kitaplığımıza 32 kitap daha koydu. 28 tanesini ise öğrencilere dağıttı. Buna göre kitaplığımızda kaç tane kitap kaldı?

6) Ali 16, Melih 18 yaşındadır. Ela’nın yaşı ise Ali ile Melih’in yaşları toplamından 15 eksiktir. Buna göre Ela kaç yaşındadır?

7) Okulumuzdaki 72 öğrencinin 25’i basketbol, 27’si voleybol oynamaktadır. Geriye kalan öğrenciler ise futbol oynamaktadır. Buna göre futbol oynayan öğrenci sayısı kaçtır?

8) Selim’in misket sayısı 43’tür. Murat’ın misket sayısı, Selim’in- kinden 17 eksiktir. Buna göre ikisinin toplam misket sayısı kaçtır?

9) Okul kantinindeki 80 ayranın 42 tanesi satıldı. 11 tanesi ise son kullanma tarihi geçtiği için iade edildi. Buna göre kantinde kaç tane ayran kalmıştır?

  • Cevap:

2. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 75 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!