Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

2. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

2. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 74 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

2. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

1) Hareket hâlindeki bir otobüste 26 yolcu vardır. Birinci durakta otobüsten 5 yolcu inmiştir. İkinci durakta otobüse 9 yolcu binmiştir. Buna göre otobüste kaç yolcu vardır?

2) Anneannem, 27 tane bebek patiği ördü. Patiklerin 18 tanesini hediye etti. Daha sonra 5 tane daha patik ördü. Buna göre patik sayısı kaç oldu?

3) Kerem’in 14 TL’si vardır. Kerem; parasının 2 TL’si ile kalemtıraş, 8 TL’si ile defter almıştır. Buna göre Kerem’in kaç TL’si kalmıştır?

4) Bayramda 28 tane şeker topladım. Kardeşim ise 17 tane şeker topladı. İkimizin şekerlerini birleştirdik. Şekerlerimizin 20 tanesini kuzenlerimize verdik. Geriye kaç tane şekerimiz kaldı?

  • Cevap:

2. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 74 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!