Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 333

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 333 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 333

Hakan ile Taykut masa tenisi oynamaktadır. 2 seti kazananın oyunun galibi olması kararlaştırıldığına göre gerçekleşebilecek tüm durumları ağaç diyagramı ile gösteriniz ve yorumlayınız.

Oyun, ilk iki seti aynı kişinin kazanması durumunda iki sette, ilk iki seti farklı kişilerin kazanması durumunda üçüncü sette bitmiştir. Oyunun setlere göre bitme durumları aşağıda verilen ağaç diyagramındaki gibi gösterilebilir.

A torbasında özdeş 2 kırmızı, özdeş 4 mavi; B torbasında ise özdeş 4 kırmızı, özdeş 5 mavi bilye vardır. Hilesiz bir zar atılıyor ve zarın üst yüzüne gelen sayı 3’ten küçük ise A torbasından, 3’ten küçük değilse B torbasından bir bilye çekiliyor.

Çekilen bilyenin kırmızı olma olasılığını bulunuz.

Verilenlere göre ağaç diyagramı aşağıdaki gibi yapılabilir.

“Ve” ile “veya” bağlaçları kullanılarak çekilen bilyenin kırmızı olma olasılığı ‘‘zarın üst yüzüne 3’ten küçük sayı geldiğinde A torbası seçilir ve kırmızı bilye çekilir veya zarın üst yüzüne 3’ten küçük olmayan sayı geldiğinde B torbası seçilir ve kırmızı bilye çekilir’’ şeklinde özetlenebilir.
Ağaç diyagramına göre istenen olasılık

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 333 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!