Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 332

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 332 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 332

Üç ayrı fabrikada üretilen bir ilaç türü ile ilgili aşağıdaki bilgiler veriliyor:
I. İkinci ve üçüncü fabrika eşit sayıda üretim yapmaktadır.
II. Birinci fabrikanın üretimi, diğer bir fabrikanın üretiminin 2 katıdır.
III. Birinci ve ikinci fabrikalarda üretilen ilaçların yüzde 4’ü, üçüncü fabrikada üretilen ilaçların ise yüzde 6’sı bozuk çıkmaktadır.
Buna göre bu fabrikalardan biri rastgele seçilip seçilen fabrikadan rastgele bir ilaç alınıyor. Alınan bu ilacın bozuk çıkma olasılığını bulunuz.

İkinci ve üçüncü fabrikalarda 100x adet ilaç üretilmiş ise birinci fabrikada 200x adet ilaç üretilmiştir. Bu durumda birinci fabrikadaki bozuk ilaç sayısı 8x, ikinci fabrikadaki bozuk ilaç sayısı 4x, üçüncü fabrikadaki bozuk ilaç sayısı ise 6x olur.

Birinci fabrikanın seçilmesi olayı Fi , ikinci fabrikanın seçilmesi olayı F2, üçüncü fabrikanın seçilmesi olayı F3 , seçilen ilacın bozuk olması olayı B, seçilen ilacın sağlam olması olayı ise S olsun.

İlacın bozuk olması olayı ‘‘birinci fabrika seçilmiş ve bu fabrikanın ürettiği bozuk bir ilaç alınmıştır veya ikinci fabrika seçilmiş ve bu fabrikanın ürettiği bozuk bir ilaç alınmıştır veya üçüncü fabrika seçilmiş ve bu fabrikanın ürettiği bozuk bir ilaç alınmıştır” şeklinde yazılabilir. İlacın birinci fabrikadan seçildiği biliniyorsa bozuk olma olasılığı P(B / F1), ilacın ikinci fabrikadan seçildiği biliniyorsa bozuk olma olasılığı P(B / F2), ilacın üçüncü fabrikadan seçildiği biliniyorsa bozuk olma olasılığı P(B / F3) olmak üzere ağaç diyagramındaki veriler kullanılarak

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 332 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!