Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 324

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 324 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 324

ALIŞTIRMALAR

1. A = {1, 2, 3, 4, 5 } kümesinin alt kümelerinden biri rastgele seçiliyor. Seçilen kümenin üç elemanlı olduğu biliniyorsa bu elemanlardan birinin 1 olma olasılığını bulunuz.

  • Cevap: 3/5

2. Hilesiz para atma deneyinde bir para art arda beş defa atılıyor. İlk dört atışın yazı geldiği biliniyorsa beşinci atışın da yazı gelme olasılığını bulunuz.

  • Cevap: 1/2

3. E örnek uzayının iki olayı A ve B olmak üzere P (A’)= 4/5 P (B)= 1/4 ve P(A u B) = 3/8 olduğuna göre P(A / B) değerini bulunuz.

  • Cevap: 3/10

4. Bir torbada özdeş 5 siyah ve özdeş 4 beyaz bilye vardır. Bu torbadan rastgele çekilen 2 bilyenin aynı renkte olduğu biliniyorsa her ikisinin de siyah olma olasılığını bulunuz.

  • Cevap: 5/8

5. Güray, kızı Zeynep’le aşağıda kuralları verilen kelime oluşturma oyununu oynamak istiyor. Oyunun kuralları şu şekildedir:
• Türk alfabesindeki harflerin her biri özdeş
kartlara yazılır.
• Bu kartlar 5 torbaya rastgele atılır.
• Bu torbaların herhangi birinden bir kart rastgele çekilir.
• Çekilen kartın üzerinde yazan harfle biten bir kelime oluşturulur.
Güray, harflerin yazılı olduğu kartları 5 torbaya aşağıdaki gibi yerleştiriyor. Daha sonra bu torbaların herhangi birinden rastgele bir kart çekiyor.
1. torba : A, B, C, Ç, D, E, F;
2. torba : G, Ğ, H, İ;
3. torba : I, J, K, L, M, N, O, Ö, P;
4. torba : R, S, Ş,T, U ve
5. torba : Ü, V, Y, Z.
Güray’ın kartı çektiği torbada en az 2 sesli harfin olduğu biliniyorsa Güray’ın çektiği kartta A harfinin olma olasılığını bulunuz (Türk alfabesinde A, E, I, İ, O, Ö, U, Ü olmak üzere 8 sesli harf bulunmaktadır.).

  • Cevap: 1/16

6. 12 erkek ve 8 kızdan oluşan bir sınıfta erkeklerin 4’ü, kızların 5’i sarışındır. Bu sınıftan rastgele seçilen bir öğrencinin sarışın olmadığı biliniyorsa erkek olma olasılığını bulunuz.

  • Cevap: 8/11

7. Aynı düzlemdeki herhangi üçü doğrusal olmayan 6 noktadan biri A noktasıdır. Bu 6 nokta arasından rastgele seçilen 3 noktanın bir üçgenin köşeleri olduğu biliniyorsa bu köşelerden birinin A noktası olma olasılığını bulunuz.

  • Cevap: 1/2

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 324 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!