Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 323

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 323 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 323

Bir kutuda 25 sağlam, 5 bozuk kalem vardır. Çekilen kalemin yerine konulmaması şartıyla rastgele, art arda 2 kalem seçilirse çekilen kalemlerin her ikisinin de bozuk olma olasılığını bulunuz.

İlk çekilen kalemin bozuk olma olayı A olsun. Buradan P (A) = olur. İkinci sırada çekilen kalemin  bozuk olma olayı B olsun. Buradan çekilen kalem kutuya konulmadığından örnek uzay ve bozuk kalem sayısı birer azalır. B olayının gerçekleşme olasılığı A olayının gerçekleşmesine bağlı olduğundan P(B / A) = ~2q bulunur. Çekilen her iki kalemin bozuk olması demek ‘‘İlk sırada çekilen kalemin bozuk olması ve ikinci sırada çekilen kaleminde bozuk olması’’ demektir.

Sıra Sizde

Hilesiz bir çift zarın atılması deneyinde üst yüze gelen sayıların toplamının 9 olduğu biliniyorsa bu sayılardan birinin 5 olma olasılığını bulunuz.

  • Cevap:

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 323 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!