Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 200

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 200 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 200

1.
Hüseyin ve Senem ilk gün eşit sayfa okuyarak kitap okumaya başlıyorlar.
• Hüseyin her gün, bir önceki gün okuduğu sayfa sayısından 2 sayfa fazla okumaktadır.
• Senem ise her gün bir önceki gün okuduğu sayfa sayısından 3 sayfa fazla kitap okumaktadır. Verilen bu bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

a) “3. günün sonunda her ikisinin okuduğu sayfa sayılarının çarpımı en az 120’dir.” olarak verilen sözel ifadeyi cebirsel olarak ifade ediniz.

b) “2. günün sonunda her ikisinin okuduğu sayfa sayılarının çarpımının toplamına oranı 2’den büyüktür.” olarak verilen sözel ifadeyi cebirsel olarak ifade ediniz.

2. Bir ilçenin belediyesi ilçede yaşayan ihtiyaç sahipleri için ilçenin bazı semtlerine, giyecek toplamak amacıyla dolaplar koymuştur. Bir haftanın sonunda giyecekler toplanarak sayımları yapılmıştır. Sayım ile ilgili aşağıdaki bilgiler verilmiştir.
a) 1. dolaptan çıkan giyecek sayısı 2. dolaptan çıkan giyecek sayısından 20 eksiktir.
b) 3. dolaptan çıkan giyecek sayısı 1. dolaptan çıkan giyecek sayısından 40 fazladır.
“1 ve 3. dolaptan çıkan giyecek sayılarının çarpımı 2. dolaptan çıkan giyecek sayısından çoktur.” olarak verilen sözel ifadeyi 2. dolaptan çıkan giyecek sayısına x yazıp x = 20 ve x = 21 değerleri için bu denklemin doğruluğunu araştırınız.

3. Gerçek sayılar kümesinde tanımlı bir f fonksiyonunun grafiğinin x ekseninin üstünde kalan kısmında f(x) sıfırdan büyük, x ekseninin altında kalan kısmında ise f(x) sıfırdan küçük değerler alır. Aşağıda bir f fonksiyonu ve bu fonksiyonla ilgili işaret inceleme tablosu verilmiştir. Bu bilgilere göre işaret tablosunda verilen x gerçek sayı aralıklarına karşılık gelen f(x)’in işaretini bulup (+) ve (—) kutucuklarından doğru işaret taşıyanı tarayınız.

  • Cevap:

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!