Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 143

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 143 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 143

Bilim insanları karşılaştıkları sorunları çözmek için zamanla ulaştıkları çözüm metodlarını not ederek bilimin ortak mirasına sunarlar. Bilim insanlarının yaptığı çalışmalarla ilgili daha önce elde edilen ortak mirastaki bilimsel altyapı bilgilerini kullanması, sonraki aşamalar için kendisine zaman kazandıracak ve bilimin hızlı ilerlemesine katkı sağlayacaktır. çarpımının kısaca -a gibi pratik sonuçlarla bulunduğu biliniyor. Bu durumda f (x) = ax2 + bx + c fonksiyonunun değerini 0 yapan x sayıları toplamının veya çarpımının bu şekilde bulunmasıyla zaman tasarrufu sağlanmış olur. Aynı şekilde x e Z+ için f (x) = 1 + 2 + 3 +… + x fonksiyonunda f (50) = 1 + 2 + 3 50 sorulduğunda bu toplamı bulmak için terimleri tek tek toplayarak işlemi sonuçlandırmak yerine geçmişte Gauss’un bulduğu buna benzer kurallar fonksiyon kavramı ile ifade edilir. İstenen sonuca ulaşabilmek için elde edilen formüllerde değişkenin yerine sayının yazılması yeterli olacaktır.

Bu bölümde, değişkene bağlı olarak verilen çok terimli fonksiyonun grafiği çizilip somutlaştırılarak daha kolay anlaşılması sağlanacaktır. Örneğin ikinci dereceden bir fonksiyonun grafiği bir parabol eğrisi oluşturmaktadır. Bu şekli, tarihte köprü ayaklarında, asma köprülerin taşıyıcı halatlarında ve daha birçok mimari eserde görmek mümkündür. Günümüzde var olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü’nde de parabol eğrisine benzer parçaları görmek mümkündür.

• Fonksiyonun grafik ve tablo temsilini kullanarak problem çözmeyi öğreneceksiniz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!