Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 142

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 142 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 142

1. 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Hasan Öğretmen, öğrencilere ormanların ekosistem için önemi hakkında bilgi vermiştir. Daha sonra birlikte valiliğin belirlediği Saygı Hatıra Ormanı alanına giderek okul Çevre Koruma Kulübü öğrencileri ile okul adına fidanlar dikmişlerdir. Hasan Öğretmen tarafından dikilen fidanla ilgili aşağıdaki bilgiler verilmektedir.
• Fidan dikildiğinde 40 cm uzunluğundadır.
• Bu fidan her ay 10 cm uzamaktadır.

Yukarıda verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

a) Bu fidanın 6. ayın sonundaki uzunluğunu bulunuz.

b) Bu fidanın x. ayın sonundaki uzunluğunu veren kuralı oluşturunuz.

2. Hastanede görevli olan Dr. Tuğba Hanım’ın hastane koridorunun sonunda bulunan aynadan dijital rakamlarla yazılan 112 sayısını kaç olarak okuyacağını bulunuz.

3. Bir belediyede görevli Mimar Emel Hanım, yandaki görselde verilen yeşil alan projesini oluşturuyor. Projeye göre bu alan Aydın Sayılı Caddesi ile İstiklal Caddesi’nin kesiştiği nokta orijin ve koordinatları metre cinsinden olacak biçimde tasarlanıyor. Daha sonra Belediye Meclisi, oy çokluğuyla görsel üzerindeki Aydın Sayılı Caddesi’nin sağ tarafının 5 metre genişletilmesi kararını alıyor. Mimar, orijin sabit kalacak şekilde başka bir değişiklik yapmadan bütün yeşil alanı şekil üzerinde 5 metre sağ tarafa kaydırıyor. Buna göre A noktasının yeni koordinatını bulunuz.

  • Cevap:

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 142 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!