Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 85

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 85 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 85

6. Aşağıdaki şemada oklar üzerinde yazan işlemler ok yönünde uygulanacak ve 36 sayısının pozitif tam sayı çarpanları birer kez kullanılmak şartıyla dairelere uygun bir şekilde yerleştirilecektir. İşlemleri doğru bir şekilde yapan Beyazıt, turuncu renkli daireye yazdığı sayının pozitif tam sayı çarpanlarını bulup bu sayılardan bir tanesini rastgele seçecektir. Buna göre Beyazıt’ın seçeceği sayının tek sayı olma olasılığı kaçtır?

A) 1/2
B) 1/3
C) 1/4
D) 1/6

  • Cevap: A

7. 7’den n’ye kadar numaralandırılmış ve numaraları dışında özdeş toplar bir torbaya atılarak rastgele biri çekiliyor. Çekilen topun üzerinde yazan sayının çift sayı olma olasılığı aşağıdakilerden hangisi olamaz?

A) 1/2
B) 9/19
C) 13/25
D) 22/45

  • Cevap: C

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 85 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!