Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 83

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 83 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 83

3. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) 48 sayısının pozitif tam sayı çarpanlarından rastgele seçilecek bir tanesinin asal sayı olma olasılığı kaçtır?

  • Cevap: 1/5

b) İki basamaklı sayılar arasından rastgele seçilecek bir sayının “5” ile tam bölünebilen bir sayı olma olasılığı kaçtır?

  • Cevap: 1/5

c) Renkleri dışında özdeş 12 yeşil, 15 kırmızı bilye arasından rastgele seçilecek bir bilyenin kırmızı olma olasılığı kaçtır?

  • Cevap: 5/9

ç) A/8 , A/12 kesirleri birer doğal sayı olduğuna göre A’nın iki basamaklı değerleri arasından rastgele seçilecek bir sayının tamkare sayı olma olasılığı kaçtır?

  • Cevap: 0

4. Aşağıda bir otoparktaki park edilmiş araçlar ve boş park alanları gösterilmiştir. Otoparkta mavi bölümle gösterilen alana sadece özel gereksinimi olan bireyler araçlarını park edebilmektedir. u otoparka gelen bir kişi aracını park edilmiş araçlarla arasına en az bir park yeri boşluk bırakacak şekilde park edecektir. Bu kişinin aracını A bölümünde bir park alanına park etme olasılığı kaçtır? (Park edecek araç sahibi özel gereksinimi olan birey değildir.)

  • Cevap: 3/8

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 83 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!