Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 79

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 79 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 79

5. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Asiye tüm rakamları özdeş kağıtlara yazarak bir torbaya atıyor. Torbadan rastgele çekilen bir kağıdın üzerinde yazan rakamın 9 olma olasılığı A, 1 olma olasılığı B’dir. Buna göre A + B kaçtır?

  • Cevap: 1/5

b) 3 farklı rakamdan oluşan 6 basamaklı bir sayının rakamları özdeş kâğıtlara yazılıp bir torbaya atıldığında torbadan rastgele çekilen bir kâğıdın üzerinde yazabilecek rakamlar eş olasılıklıdır. Buna göre bu sayının rakamları toplamı en fazla kaç olur?

  • Cevap: 48

c) Osman’ın kitaplığındaki her rafta ebatları aynı olan felsefe, tarih ve şiir kitaplarından en az bir tane bulunmaktadır. Kitaplıktaki bir raftan bazı kitaplar alındıktan sonra rafta kalan kitaplar aşağıda gösterilmiştir. Raftan hiç kitap alınmadan önce rastgele seçilen bir kitabın tarih, felsefe ve şiir kitabı olma olasılıkları birbirine eşit olduğuna göre bu rafta başlangıçta en az kaç kitap vardı?

  • Cevap: 15

6. Babası Zehra’ya matematik dersi için aşağıdaki gibi aynı büyüklükte mavi ve sarı renkli sayı fasulyeleri almıştır. •
• Mavi renkli fasulyelerin bir kutusunda 24 tane,
• Sarı renkli fasulyelerin bir kutusunda 36 tane fasulye vardır.
Zehra babasının aldığı mavi ve sarı renkli fasulye tanelerinin tamamını bir araya getirince 3 basamaklı tamkare bir sayı elde ediyor. Bu fasulye tanelerini bir torbaya koyan Zehra, torbadan rastgele bir fasulye tanesi aldığında aldığı fasulye tanesinin mavi ve sarı renkte olma olasılığı birbirine eşit olduğuna göre babası Zehra’ya en fazla kaç kutu fasulye almıştır?

  • Cevap: 20

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 79 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!