Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 77

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 77 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 77

4. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Ebatları aynı olan 4 hikâye, 6 roman ve 3 şiir kitabı arasından rastgele seçilecek bir kitabın hangi türde olma olasılığı daha fazladır?

  • Cevap: Roman

b) Yanda verilen kelimelerin harfleri eşit büyüklükte kartlara yazılarak dört farklı torbaya atılıyor. Hangi kelimenin harflerinin olduğu torbadan rastgele seçilen bir harfin “U” olma olasılığı daha fazladır?

  • Cevap: Tutumluluk

c) Bir kalemlikte renkleri dışında özdeş olan 7 kırmızı, 5 mavi ve 4 siyah renkte kalem vardır. Kalemlikten rastgele bir kalem seçildiğinde seçilen kalemin kırmızı, mavi ve siyah renkte olma olasılıklarının eşit olabilmesi için en az kaç kalem çıkarılmalıdır?

  • Cevap: 4

ç) Yanda verilen hedef tahtasında beyaz karelerden en az kaç tanesi mavi renge boyanırsa yapılan bir atışın mavi renkli bölgeye isabet etme olasılığı daha fazla olur?

  • Cevap: 6

5. Bir mağazada A marka tişörtün aynı modelinin farklı renkleri mevcuttur. Bu mağazada toplam 135 tişört vardır. Satılan tişörtlerin adedi tabloda gösterilmiştir.
Mağazada sadece mavi renk tişörtlerin tamamı satılmıştır.
Mağaza sahibi Adnan Bey geriye kalan tişörtleri çalışanlarına hediye edecektir. Tişörtler aynı renk ve ebatlarda olan hediye kutularına konulmuştur. Çalışanlardan Yasemin Hanım bu hediye kutularından bir tanesini rastgele seçmiştir.
Yasemin Hanım’ın seçtiği tişörtün renginin yeşil olma olasılığı kırmızı olma olasılığından fazla, mor olma olasılığından az ise hediye kutularında bulunan yeşil renkli tişört sayısı en fazla kaçtır?

  • Cevap: 6

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 77 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!