Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 63

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 63 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 63

5. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) ab tamkare ve ab6 üç basamaklı bir doğal sayıdır. √ab6 rasyonel sayı ise a + b kaçtır?

  • Cevap: 7

b) ab iki basamaklı sayı ve √ab bir rasyonel sayı ise a hangi değerleri alabilir?

  • Cevap: 1, 2 ,3 ,4 ,6 ,8

c) x bir rakam ve √3 + x/25 25 ifadesi bir rasyonel sayı olduğuna göre x kaçtır?

  • Cevap: 6

ç) √1,√2,√3 √4,…√A Yukarıda 1’den A’ya kadar doğal sayılar karekök içine alınarak sırayla yazılmıştır. İrrasyonel olanların sayısı rasyonel olanların sayısının dört katı olduğuna göre A sayısı en az kaçtır?

  • Cevap: 15

6. Aşağıda Emre Öğretmenin tahtaya yazdığı bazı ifadeler ve bir kefesi rasyonel sayıları diğer kefesi irrasyonel sayıları temsil eden bir terazi verilmiştir. Sınıftaki öğrenciler sırayla tahtaya gelerek masa üzerinde bulunan özdeş toplardan birinin üzerine tahtadaki ifadelerden birini yazıyor. Topun üzerine yazdığı ifade rasyonel ise topu terazinin rasyonel sayı kefesine irrasyonel ise irrasyonel sayı kefesine koyuyor. Daha sonra topun üzerine yazdığı sayıyı tahtadan siliyor. Emre Öğretmen tahtadaki ifadeler bittiğinde 3 öğrencinin tahtaya kalkamadığını farkediyor. Herkes tahtaya kalkabilsin diye üç ifade daha yazmak istiyor. Terazinin tüm öğrenciler tahtaya kalktıktan sonra dengede olabilmesi için Emre Öğretmen’in tahtaya yazacağı ifadeler aşağıdakilerden hangisi olamaz?

  • Cevap: D

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 63 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!