Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 48

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 48 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 48

7. Apartmanlar, sayıların diyagram üzerine belirli kurallara göre yerleştirilmesiyle oynanan bir zekâ oyunudur. Bu oyunda diyagram içerisine yerleştirilen sayılar o hücrede bulunan apartmanın yüksekliğini ifade eder. Diyagramın kenarlarında daire içinde yazılan sayılar ise o satır veya sütun yönünde diyagrama bakıldığında görülebilen apartman sayısını ifade eder. Daireler içinde verilen sayılar şekilde olduğu gibi o yönden diyagrama bakan bir kişinin gördüğü apartman sayısını ifade etmektedir. Yani kırmızı renkle temsil edilen kişinin önünde 3 katlı apartman olduğu için arkadaki 2 ve 1 katlı apartmanları göremez. Bu nedenle baktığı yönden gördüğü apartman sayısı 1’dir. Aşağıdaki diyagram ve daire içindeki boşlukları diyagramların yanlarındaki sayılara göre doldurunuz.

  • Cevap:

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 48 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!