Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 36

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 36

1. Ali ve Can birer kitap okumaya başlarlar. Her iki kitabın da sayfa sayısı 3 basamaklı bir sayıdır. Ali’nin okuduğu sayfa sayısının 3 tane pozitif tam sayı çarpanı, Can’ın okuduğu sayfa sayısının 3 farklı asal çarpanı olduğuna göre Ali’nin ve Can’ın okuduğu sayfa sayısının toplamı en az kaçtır?

A) 238
B) 239
C) 240
D) 241

  • Cevap: D

2. Ahmet üç basamaklı bir doğal sayının dört tane pozitif çarpanı olduğunu buluyor. Bulduğu çarpanları küçükten büyüğe doğru sıralıyor. İkinci sıradaki çarpan iki basamaklı olduğuna göre bu üç basamaklı sayı en az kaç olabilir?

A) 110
B) 121
C) 132
D) 143

  • Cevap: D

3. Uzunlukları 24 m ve 30 m olan iki ağaç gövdesi, eşit uzunlukta kütükler elde etmek üzere hızarla kesilecektir. Bir kesim ücreti 10 TL’dir. Buna göre bu iki gövdeyi hızarla kestirmek için en az kaç TL gereklidir?

A) 70
B) 80
C) 90
D) 100

  • Cevap: A

4. Elif evinin önündeki doğrusal yolun bir kenarına kırmızı gül, karşı kenarına ise beyaz gül dikmiştir. Her kenarda başta ve sonda olmak koşuluyla kırmızı güller 50 cm, beyaz güller 40 cm aralıklarla dikilmiştir. Yol boyunca toplam 56 gül dikildiğine göre yolun uzunluğu kaç metredir?

A) 10
B) 12
C) 14
D) 16

  • Cevap: B

5. Bir otobüs 1’den 24’e kadar numaralandırılmış durakların bulunduğu bir güzergâhta sefere çıkacaktır. Otobüsün bu güzergâhta uğrayacağı duraklar aşağıdaki kurallara göre belirlenecektir.
• İlk uğradığı durağın numarası bir basamaklı doğal sayı olacaktır.
• Daha sonra uğrayacağı durakların numarası ilk uğradığı durağın numarasından büyük ve yine ilk durağın numarası ile aralarında asal olacaktır.
Buna göre bu otobüs güzergâh üzerinde ilk hangi numaralı durağa uğrarsa seferini en az sayıda durağa uğrayarak tamamlamış olur?

A) 2
B) 4
C) 6
D) 8

  • Cevap: C

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 36 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!