Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 163

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 163 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 163

4. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Yukarıda açınımı verilen kare dik piramidin yüksekliği kaç cm’dir?

  • Cevap: 12

b) Taban ayrıtının uzunluğu 6 cm olan bir küpün içine yerleştirilebilecek en büyük dik kare piramidin yan yüz yüksekliği kaç cm’dir?

  • Cevap: 3 √5

c) Yukarıda bir kare dik primadin açınımı verilmiştir. Taban alanı 64 cm2 ve yan yüz yüksekliği 8 cm’dir. Buna göre [AC] nın uzunluğu kaç cm’dir?

  • Cevap: 12 √2

ç) Yüksekliği 8 cm ve yan yüz yüksekliği 17 cm olan kare dik piramidin tabanının çevresi kaç cm’dir?

  • Cevap: 120

5. Sinan Bey’in kenar uzunlukları 45 m ve 72 m olan dikdörtgen şeklinde bir hobi bahçesi vardır. Bahçenin etrafına eşit aralıklarla ve köşelere de dikilmek şartıyla aydınlatma direkleri dikilecektir. Direklere takılan lambalar kare piramit şeklindedir. Piramidin taban ayrıt uzunluğu 14 cm ve yan yüz yüksekliği 25 cm’dir. Lambalar direğe, sallanmayı engellemek için direğin lamba ile birleştirildiği noktadan bir demir parçası ile sabitlenecektir. Bu demir parçasının uzunluğu piramidin yüksekliğinin üçte biri kadardır. Bu işlem bütün lambalar için yapılacaktır. Buna göre Sinan Bey toplamda en az kaç cm demir kullanacaktır?

  • Cevap: 208

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 163 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!