Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 159

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 159 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 159

3. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Irmak, taban yarıçapı 5 cm, yüksekliği 12 cm olan dik dairesel silindir şeklindeki kumbarasını boyayacaktır. Boyanacak yüzeyin alanı kaç cm2 dir? (n = 3 alınız.)

  • Cevap: 510

b) Verilen iki dik dairesel silindirin yüzey alanları eşittir. Buna göre h yüksekliği kaç santimetredir? (n = 3 alınız.)

  • Cevap: 20

c) Taban alanı yanal alanına eşit olan bir dik dairesel silindirde taban yarıçapı yüksekliğin kaç katıdır?

  • Cevap: 2

ç) Zemini düzleştirmek için kullanılan silindirin taban yarıçapı 20 cm, yüksekliği 60 cm’dir. Fatih Bey’in 30 tam tur döndürerek düzelttiği alan en fazla kaç m2 dir? (n = 3 alınız.)

  • Cevap: 7200

4. İki adet dik dairesel silindirin mavi boya dolu kaba yüksekliklerinin belli kısmına kadar batırılıp çıkarıldıktan sonraki durumları yukarıda gösterilmiştir. İki silindirin de maviye boyanan kısımlarının yüzey alanları birbirine eşit ise x kaç santimetredir? (n = 3 alınız.)

  • Cevap: 35/6

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 159 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!