Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 155

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 155 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 155

4. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Ayrıt uzunlukları aşağıdaki gibi olan dikdörtgen prizma şeklindeki bir kutunun A noktasında duran bir uğur böceği, F noktasına gitmek için önce C noktasına ulaşmıştır. Buna göre F noktasına vardığında en az kaç cm yol almış olur?

  • Cevap:  21

b) Altıgen dik prizma ile kare dik prizmanın ayrıt sayıları farkı kaçtır?

  • Cevap: 6

c) Taban ayrıt uzunlukları 8 metre ve 9 metre olan dikdörtgen prizma şeklinde bir depo yapılacaktır. Deponun yüksekliği ise tabanını oluşturan dikdörtgensel bölgenin kısa kenarının 2 katı olacaktır. Deponun yan yüz alanlarının toplamı kaç m2 dir?

  • Cevap: 688

ç) Taban ayrıt uzunluğu 8 cm ve yüksekliği 16 cm olan aşağıdaki kare dik prizma, dikey olarak iki eş parçaya ayrılıyor. Oluşan şekillerden bir tanesinin ayrıt uzunlukları toplamı kaçtır?

  • Cevap: 6

5. Aşağıdaki prizma; eni 80 mm, boyu 60 mm ve kalınlığı 0,5 mm olan 80 adet kağıdın üst üste konulması ile oluşmuştur. Akif bu kağıtlardan her gün en üstten 4 tane alıp kullanıyor. Kullandıktan sonra bu kağıtları geri dönüşüme götürmek için enine ortadan ikiye katlayıp ayrı bir yerde aynı hizada üst üste koyarak biriktiriyor. Buna göre en az kaç gün sonra kullanılmış kağıtların oluşturduğu dikdörtgen prizmanın yüzey alanı kullanılmamış kağıtların yüzey alanından büyük olur?

  • Cevap: 12

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 155 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!