Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 153

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 153 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 153

3. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Koordinatları A(-2,1), B(-5,2) ve C(-4,5) olan üçgenin y eksenine göre yansıması alınıp 4 birim aşağıya ötelenince oluşan görüntüsünün koordinatlarını bulunuz.

  • Cevap: Aıı(2,-3), Bıı(5,-2), Cıı(4,1)

b) Köşelerinin koordinatları A(3,5), B(8,5), C(5,1) şeklinde verilen ABC üçgeninin y eksenine göre yansıması alınıp 4 birim yukarı öteleniyor. Son durumda oluşan üçgen A’B’C’ olduğuna göre |C’B| kaç birimdir?

  • Cevap: 13

c) Köşelerinin koordinatları A(-3,2), B(-7,2), C(-3,5), D(-7,5) şeklinde verilen ABCD dörtgeninin y eksenine göre yansıması alınıp a birim aşağı öteleniyor. Son durumda dörtgenin bir kenarı x ekseni ile çakışık durumda olduğuna göre a en fazla kaç birim olur?

  • Cevap: 5

ç) A(2,3) noktasının x ve y eksenlerine göre yansımasını aldıktan sonra oluşacak görüntüler ile A noktası birleştirilerek üçgen oluşturuluyor. Oluşturulan bu üçgenin köşelerinin koordinatlarında birinci terimlerin toplamı kaçtır?

  • Cevap: 13

4. ABCD karesinin y eksenine göre yansıması alınıp kare 2 birim yukarı öteleniyor. KLMN dikdörtgeninin x eksenine göre yansıması alınıp dikdörtgen 1 birim aşağı öteleniyor. Son durumda sarı kare ve mavi dikdörtgenin kesiştiği bölgenin alanı kaç birimkare olur?

  • Cevap: 3

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 153 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!