Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 149

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 149 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 149

5. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Aşağıdaki üçgenlerden hangileri ABC üçgeninin ötelenmesiyle oluşturulmuştur?

  • Cevap: 5 ve 7

b) Köşe noktalarının koordinatları A(2,3), B(-6,3), C(-6,-4) ve D(a,b) olan bir ABCD dikdörtgeni x eksenine göre 3 br sağa ve y eksenine göre 2 br aşağı yönde öteleniyor. Öteleme sonucunda oluşan köşe noktalarının koordinatlarında ikinci terimler toplamı kaçtır?

  • Cevap: (-10)

c) A(3,-5) noktası x eksenine göre sağa doğru 4 br, y eksenine göre yukarı doğru 3 birim ötelendikten sonra oluşan konumun birinci ve ikinci teriminin toplamı kaçtır?

  • Cevap: 5

ç) 1. şekil 3 br sağa, 3 br aşağı; 2. şekil 2 br sola öteleniyor. Öteleme sonucu şekillerin üst üste gelmesi ile oluşan bölgenin alanı kaç br2 dir?

  • Cevap: 1

6. K(4,−3) noktası x ve y eksenine olan uzaklığı aynı kalacak şekilde ötelenmiş ve bu öteleme sonucu oluşan noktalar işaretlenmiştir. Yeni oluşan noktalar ile K noktasının birleştirilmesiyle

a) Hangi geometrik şekil oluşur?

  • Cevap: Dikdörtgen

b) Oluşan şeklin çevre uzunluğu kaç birim olur?

  • Cevap: 28

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 149 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!