Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 119

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 119 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 119

5. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Uzunluğu 20 cm’den kısa olan bir kalem kalemtraşla her açıldığında 3 cm kısalmaktadır. Ali kalemi 3 kez açtığında kalemin boyu 5 cm’den uzun oluyor. Kalemin açılmadan önceki boyunu ifade eden eşitsizliği sayı doğrusu üzerinde gösteriniz.

  • Cevap:

b) Ayşe bahçedeki su kuyusunun derinliğini sayı doğrusunda aşağıdaki gibi göstermiştir. Buna göre bu su kuyusunun derinliğinin kaç farklı tam sayı değeri vardır?

  • Cevap: 6

c) Aşağıda A ve B bitkilerinin boylarının bir aydaki uzama miktarı aralıkları santimetre cinsinden sayı doğrularında gösterilmiştir. Toprağa aynı anda dikilen A ve B bitkilerinin yerden yükseklikleri sırasıyla 20 cm ve 30 cm olduğuna göre en az kaç ay sonra bu iki bitkinin yerden yüksekliği aynı olur?

  • Cevap: 2

ç) A(x – 10,x – 3) noktası II. bölgede olduğuna göre x’in alabileceği gerçek sayı değerlerini sayı doğrusu üzerinde gösteriniz.

  • Cevap:

6. A marka çikolataların kütleleri 25 g, B marka çikolataların kütleleri ise 34 g’dır. Bu çikolataların kütleleri tartıldıkları zaman maksimum 2 g az veya fazla çıkabilmektedir. Emine marketten 3 tane çikolata almıştır. Alınan çikolataların toplam kütlesini ifade eden eşitsizlik aşağıdaki sayı doğrusunda gösterilmiştir. Buna göre Emine hangi marka çikolatadan kaç tane almıştır?

  • Cevap: 1 tane A marka, 2 tane B marka

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 119 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!