Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 107

“8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 107 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 107

5. Aşağıdaki soruları çözünüz.

a) Birim karelerden oluşan kareli zemin üzerine eksenleri gizlenmiş dik koordinat sistemi yerleştirilmiştir. K noktasının koordinatları (-4,2)’dir. Buna göre A, B ve C noktalarının koordinatlarının ikinci terimlerinin toplamı kaçtır?

  • Cevap: 9

b) A (a – 5, a + 3) noktası dik koordinat sisteminde II. bölgede olduğuna göre a’nın alabileceği tam sayı değerleri toplamı kaçtır?

  • Cevap: 7

c) Bir dik koordinat sistemi üzerinde A köşesi orijinde, B köşesi de (3,0) noktasında olacak şekilde bir ABCD karesi çiziliyor. Bu karenin C ve D noktalarının koordinatlarının ikinci terimlerinin toplamı en az kaçtır?

  • Cevap: -6

ç) Bir dik koordinat sisteminde orijine 2 birim uzaklıktaki tüm noktaların birleştirilmesiyle oluşan şekli çiziniz.

  • Cevap: merkezi orijin, yarıçap uzunluğu 2 birim olan çember

6. Aşağıda koordinatları bir basamaklı tam sayılardan oluşan ve koordinatları toplamı birbirine eşit olan birbirinden farklı A ve B noktalarından A(5,2) noktası verilmiştir. B noktasının dik koordinat sisteminde 2. bölgede olduğu bilindiğne göre bu noktanın koordinatlarında ikinci terimin alabileceği değerlerin toplamı kaçtır?

  • Cevap: B(-2,9)

8. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 107 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!