Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 97

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 97 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 97

6) Elif ve ailesi hafta sonu şehir dışındaki akrabalarını ziyarete gitmiştir. Elifler, sabah 09.20’de evden çıkmıştır. Akrabalarına vardıklarında ise saat 11.35’i göstermektedir. Buna göre Elifler kaç dakika yolculuk yapmıştır?

7) Ahmet; akşam saat 21.30’da uyumuştur, sabah ise 07.20’de uyanmıştır. Buna göre Ahmet kaç saat kaç dakika uyumuştur?

8) Serpil Hanım, hazırladığı keki 14.35’te fırına koymuştur. Kekin pişme süresi 40 dakikadır. Buna göre kek saat kaçta pişer?

9) Ali, 14.45’te okuldan eve geldikten sonra 60 dakika dinlenmiştir. Ardından 45 dakikada ödevlerini bitirince arkadaşlarıyla parka gitmiştir. Buna göre Ali parka gitmek için saat kaçta evden
çıkmıştır?

10) Halil Bey, iş toplantısına katılmak için şehir dışına çıkacaktır. Toplantı sabah saat 09.30’da başlayacaktır. Yolculuk 4 saat 45 dakika sürdüğüne göre Halil Bey toplantıya yetişmek için en geç saat kaçta yola çıkmalıdır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 97 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!