Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 46 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

1) Zuhal, aklından bir sayı tutuyor. Tuttuğu sayıya 4382 ekleyince iki sayının toplamı 9295 oluyor. Buna göre Zuhal’in aklındaki sayı kaçtır?

2) Necip amcam, fındık bahçesinden geçen sene 5365 kg fındık topladı. Bu sene aynı bahçeden 1170 kg daha az fındık topladığına göre Necip amcam iki yılda toplam kaç kg fındık toplamıştır?

3) Gürkan Bey; mağazadan aldığı televizyon, ütü ve tost makinesi için toplam 4650 TL ödemiştir. Televizyon 3750 TL, ütü 540 TL olduğuna göre tost makinesi kaç TL’dir.

4) Babam; Ali eniştemden 18 yaş, annem ise 19 yaş küçüktür. Ali eniştem 56 yaşında olduğuna göre hepsinin yaşları toplamı kaçtır?

5) Bir çiftçi tarlalarının etrafını dikenli tel ile çevirmek istiyor. İlk tarlası için 2896 metre dikenli tel, ikinci tarlası için birinci tarladan 485 metre fazla dikenli tel kullanmıştır.
Üçüncü tarlaya ise ikinci tarladan 263 metre az dikenli tel kullanmıştır. Çiftçi, toplam kaç metre tel kullanmıştır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 46 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!