Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 39

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 39 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 39

3) Aşağıdaki soruların cevaplarını zihinden işlem yaparak bulunuz. Bulduğunuz cevapları noktalı yerlere yazınız.

Bir toptancıda 1245 paket pirinç vardır. Toptancı 100 paket pirinç daha almış- tır. Bu durumda toptancının toplam kaç paket pirinci olmuştur? 

Bir tiyatro gösterisi için 550 kişi bilet almıştır. Daha sonra aynı gösteri için 200 kişi daha bilet almıştır. Buna göre toplam kaç kişi bilet almıştır?

Sena Hanım mağazada daha önceden beğendiği bir montu almaya karar vermiştir. Mağazaya gittiğinde 195 TL olan montun fiyatına 100 TL zam geldiğini görür. Buna göre montun yeni fiyatı kaç TL’dir?

Boncuklardan kolyeler yapan Leyla Hanım’ın atölyesinde 2500 tane boncuk vardır. Leyla Hanım, 400 tane daha boncuk almıştır. Buna göre Leyla Hanım’ın atölyesinde toplam kaç boncuk olmuştur?

Sinan, kumbarasını açıp biriktirdiği parasını saymıştır ve 525 TL’si olduğunu görmüştür. İstediği bisikleti alabilmesi için babası Sinan’a 300 TL daha vermiş- tir. Buna göre Sinan’ın kaç TL’si olmuştur?

Bir kütüphanede 3167 kitap vardır. Bu kütüphaneye 500 kitap daha bağışlanmıştır. Buna göre kütüphanede toplam kaç kitap olmuştur? 

Kenan Bey, arabasıyla 755 km yol gitmiştir. 600 km daha yol gittikten sonra gideceği yere varacaktır. Buna göre Kenan Bey’in gideceği yol toplam kaç km’dir.

✓Yukarıdaki zihinden toplama işlemlerini nasıl yaptığınızı açıklayınız.

✓Aynı işlemleri farklı bir yöntem ile zihinden yapabilir misiniz? Açıklayınız.

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 39 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!