Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 158

4. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 158 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 158

6) Bakkal Bülent; 9 kg nohutun birinci gün 2 kg 150 g’ını, ikinci gün 3 kg 460 g’ını, üçüncü gün ise 2 kg 200 g’ını satmıştır. Geriye kaç kg kaç g nohut kalmıştır?

7) Bir çiftçi, tarladan topladığı 6 t patatesin yarısını fabrikaya satmıştır. Geri kalan patatesleri 10 kg’lık çuvallara dolduracaktır. Buna göre çiftçinin kaç tane çuvala ihtiyacı vardır?

8) Belediye, 14 köy okuluna eşit bir şekilde dağıtmak için 42 t kömür hazırlamıştır. İlk gün 9 okula kömürler dağıtıldığına göre geriye dağıtılacak kaç t kömür kalmıştır?

9) Bir manav her birinde 26 kg mandalina olan kasalardan 12 kasa almıştır. Aldığı mandalinaların 5 kasasını satmıştır. Geriye kaç kg mandalina kalmıştır?

10) Elif, 34 kg’dır. Haşim, Eliften 2 kg daha ağırdır. Abdullah ise Haşim’den 5 kg daha hafiftir. Buna göre üçünün ağırlıkları toplamı kaçtır?

  • Cevap:

4. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 158 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!