Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 233

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 233 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 233

➜ Su ile dolu olan suluğunuzdaki su miktarını litre ve garım litre cinsinden tahmin edelim. Daha sonra litre ve yarım litrelik kaplarla suluğun içindeki su miktarını ölçelim. Yaptığımız tahmin ve ölçüm sonuçlarını aşağıdaki tabloda ilgili yerlere yazalım. Bulduğumuz sonuçları karşılaştıralım.

Ebru sanatı, kitreli su ile yapılan geleneksel sanatlarımızdan biridir. Seval Öğretmen, 4 öğrencisi ile yapacakları ebru çalışması için ebru tepsisini getirir. Her bir öğrencisinin elinde yarım litre kitreli su vardır. Öğrencilerin hepsi sırayla ellerindeki kitreli suyu tepsiye döker. Buna göre ebru tepsisinde toplam kaç L kitreli su olduğunu nasıl bulabiliriz? Düşünelim.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 233 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!