Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 161 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 161

2. Ali sınıf grafiği oluştururken kendi kütlesini 25 kg olarak tahmin eder. Öğretmen grafikteki bilgilerin doğru olması için sınıfa baskül getirir. Sırayla herkesin kütlesini ölçer. Ölçüm sonucunda Ali’nin kütlesi 23 kg çıkar. Buna göre Ali’nin tahmini ile gerçek kütlesini karşılaştıralım.

➜ Aşağıdaki varlıkların kütlelerini “kg” ve ‘g” cinsinden tahmin edelim. Tahminlerimizi tablodaki uygun yerlere yazalım. Daha sonra bu varlıkları tartalım. Elde ettiğimiz ölçme sonuçlarıyla tahminlerimizi karşılaştıralım.

➜ Hülya Hanım, yeni bir pasta tarifi dener. Pastasının güzel olması için malzemeleri tarifte belirtildiği kadar kullanmak ister. Tarifte kullanılacak bazı malzemelerin miktarları aşağıda listelenmiştir. Bu listeye göre Hülya Hanım’ın toplam kaç kg, kaç g malzeme kullanması gerekir? Düşünelim.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 161 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!