Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 125

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 125

11. Aşağıdaki kalanlı bölme işlemlerini yapınız.

12. Aşağıdaki bölme işlemlerini kısa yoldan yapınız.

13. Aşağıdaki bölme işlemlerini yapınız, işlemlerin sağlamalarını da yaparak doğruluğunu kontrol ediniz.

Aşağıdaki 14, 15, 16 ve 17. problemleri defterinize çözünüz.

14. Manav Ali Efendi 432 kilogram meyve ve sebzenin 360 kilogramını sattı. Kalan meyve ve sebzeleri ihtiyaç sahibi 9 aileye eşit şekilde ikram etti. Manav Ali Efendi her bir aileye kaç kilogram meyve ve sebze vermiştir?

15. Aşçı Mehmet lokantası için 60 kilogram fasulye aldı. Aldığı fasulyenin 4 kilogramını evine götürdü. Kalan fasulyeyi bir hafta boyunca her gün eşit miktarda kullanarak tüketti. Bu durumda Aşçı Mehmet bir günde kaç kilogram fasulye tüketti?

16. Cengiz’in 78 TL’si vardı. Cengiz parasını kardeşi İbrahim ile eşit şekilde paylaştı. İbrahim payına düşen paranın 15 TL’si ile kitap aldı. Buna göre İbrahim’in kaç TL’si kaldı?

17. 75 kilogram un 5 kilogramlık paketlere doldurulur. Bir paket un 7 TL olduğuna göre un paketlerinin hepsi kaç TL’ye satılır?

18. 6, 8 ve 816 sayılarını kullanarak biri bölme işlemi olacak şekilde iki işlem gerektiren problemler kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 125 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!