Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 111

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 111

5. Aşağıdaki tabloda verilen birinci çarpma işlemlerini yapınız, Sonra çarpanlardan birini bir arttırarak veya azaltarak oluşan ikinci çarpma işlemini yapınız. Çarpımın nasıl değiştiğini noktalı yerlere yazınız.

6. Aşağıdaki 6, 7, 8, 9 ve 10. problemleri defterinize çözünüz.

7. Aslı haftada 3 kitap, Atakan ise haftada 5 kitap okur. Buna göre ikisi bir ayda toplam kaç kitap okur?
120 sayısının 8 katının 576 eksiği kaç eder?

8. Tuğçe 156 sayfalık bir kitabın her gün 20 sayfasını okur. Bir hafta sonunda Tuğçe’nin okuması gereken kaç sayfası kalır?

9. Aylanın 92 lirası vardır. Nehir’in parası ise Aylanın parasının 3 katından 72 lira eksiktir, Buna göre Nehir’in kaç lirası vardır?

10. Babaannemin soğan tarlasının eni 8 metredir. Tarlanın boyu ise eninin 9 katıdır. Buna göre soğan tarlasının eni ile boyunun toplam uzunluğu kaç metredir?

11. 4 adet portakal kasası var. Her kasada 22 portakal var. Görselle ilgili yukarıda verilenleri kullanarak çarpma işlemi gerektiren problemler kurunuz. Kurduğunuz problemleri defterinize yazıp çözünüz.

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!