Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 49

3. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 49 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 49

5) Annem 32, babam 35 yaşındadır. Benim yaşım, annem ile babamın yaşları toplamından 57 eksiktir. Buna göre benim yaşım kaçtır?

6) Teyzem; çilek, vişne ve ayvadan toplam 35 kg reçel yapmıştır. 7 kg çilek, 18 kg vişne reçeli olduğuna göre kaç kg ayva reçeli yapmıştır?

7) Türk Kızılay’ı için düzenlenen bir yardım kampanyasında toplam 225 koli gıda, battaniye ve giyecek yardımı toplanmıştır. 78 adet gıda kolisi, 105 adet battaniye kolisi toplanmıştır. Buna
göre kaç adet giyecek kolisi toplanmıştır?

8) Bir kümeste 115 tane tavuk vardır. Tavukların sayısından 89 eksik horoz vardır. Buna göre kümesteki horoz ve tavukların toplam sayısı kaçtır?

9) Bir okulda futbol, basketbol ve voleybol çalışmalarına toplam 255 öğrenci katılmıştır. 75 öğrenci futbol oynamaktadır. Basketbol oynayanların sayısı ise futbol oynayanların sayısından 50 fazladır. Buna göre voleybol oynayan öğrenci sayısı kaçtır?

  • Cevap:

3. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 49 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!