Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

2. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 92

2. Sınıf Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 92 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

2. Sınıf Matematik Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 92

1) Aşağıdaki metni okuyunuz. Metinde bazı geometrik cisimlere günlük hayattan örnekler verilmiştir. Bu örnekleri bulmaya çalışınız. Bulduğunuz örneklerin altını çiziniz.

Arkadaşım Ferhat oyun oynamak için bize geldi. Önce misketlerimle biraz oynadık. Uzaktan kumandalı arabamın pili bitmişti. Babam, arabama yeni pil taktı. Biraz arabamla oynadık. Daha sonra zekâ küpü ile oynadık. Ferhat, benden daha kısa sürede küpteki aynı renkleri bir araya getirdi. Onu tebrik ettim. Annem bize buzdolabından limonata getirdi. Sohbet ederken limonatalarımızı içtik. Bir süre sonra Ferhat bize iyi akşamlar dileyerek yanımızdan ayrıldı. Arkadaşımla vakit geçirdiğim için çok mutlu oldum.

Aşağıdaki tabloya altını çizdiğiniz varlıkların adını ve hangi geometrik cisme benzediğini yazınız.

Siz de bu geometrik cisimlere günlük hayattan farklı örnekler bulup yazınız.

  • Cevap:

2. Sınıf Meb Yayınları Matematik Çalışma Kitabı Sayfa 92 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!