Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 37

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 37 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 37

Yandaki şekilde m( AOP) = a olmak üzere d doğrusu birim çembere P noktasında teğettir. d doğrusunun x eksenini kestiği nokta A, y eksenini kestiği nokta B olmak üzere A noktasının apsisine a açısının sekantı denir ve seca biçiminde gösterilir. Bir x gerçek sayısını secx ile eşleyen fonksiyona ise sekant fonksiyonu denir. Ölçüsü jr olan bir açının sekantı C noktasından çembere çizilen teğet, x eksenini kesmeyeceğinden tanımsızdır. Sekant fonksiyonunun tanım kümesi B noktasının ordinatına a açısının kosekantı denir ve a açısının kosekantı coseca biçiminde gösterilir. Bir x gerçek sayısını cosecx ile eşleyen fonksiyona ise kosekant fonksiyonu denir. Ölçüsü r olan bir açının kosekantı D noktasından çembere çizilen teğet, y eksenini kesmeyeceğinden tanımsızdır. Kosekant fonksiyonunun tanım kümesi R-{x|x = kr, k e Z}, görüntü kümesi R – (-1,1) ’dir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 37 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!