Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 34

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 34

radyan olarak verilen açı ölçülerinin tanjant ve kotanjant değerlerini birim çember yardımıyla bulunuz.

Yandaki şekilde m( AOP) = -4 radyan olmak üzere AOP üçgeni bir ikizkenar dik üçgen olduğundan |PA| = |OA| olur. [OL ’nın x = 1 doğrusunu kestiği P noktasının ordinatı 1 ve tan -4 = 1 olur. [OL ’nın y = 1 doğrusunu kestiği noktanın apsisi 1 ve cot -4 = 1 olur.

Yandaki şekilde m(AOP) = jT radyan olmak üzere [OL ile x = 1 doğrusu paraleldir. Dolayısıyla ölçüsü olarak verilen bir açının bitim kolu olan [OL, tanjant eksenini kesmez. Buradan tanjant değeri bulunamayacağından tan tanımsızdır. [OL ’nın y = 1 doğrusunu kestiği noktanın apsisi 0 olacağından cotjT = 0 olur.

Sıra Sizde

Aşağıdaki tabloda bazı açı ölçüleri ve bunların bir kısmının tanjant ve kotanjant değerleri ile ilgili bilgiler verilmiştir. Tablodaki boş bırakılan kısımları uygun biçimde doldurunuz.

  • Cevap:

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 34 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!