Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 335

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 335 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 335

Cumhuriyet Anadolu Lisesinde yapılması düşünülen bir uygulama ile ilgili okul aile birliğindeki oylamanın sonucu aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Buna göre bu durumu ağaç diyagramında göstererek oylamaya katılanlardan rastgele seçilen birinin erkek veya çekimser oy kullanan biri olma olasılığını bulunuz.

Tablodaki veriler ağaç diyagramı ile yandaki gibi gösterilebilir. Buradan oylamaya katılanlardan rastgele seçilen birinin erkek (E) veya çekimser (Ç) oy kullanan biri olma olasılığı

İki torbadan birincisinde özdeş 3 siyah, özdeş 4 beyaz top; ikincisinde ise özdeş 4 beyaz, özdeş 5 siyah top vardır. Torbaların birinden rastgele bir top çekildiğinde çekilen topun beyaz olduğu biliniyorsa bu topun birinci torbadan çekilmiş olma olasılığını bulunuz.

Beyaz renkte top çekme olayı B, birinci torbadan top çekme olayı I, ikinci torbadan top çekme olayı II olsun. Top çekme olayı ‘‘Birinci torba seçilmiş ve bu torbadan beyaz top çekilmiş olması veya ikinci torba seçilmiş ve bu torbadan beyaz top çekilmiş olması ’’ şeklinde gerçekleşmiş olabilir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!