Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 320

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 320 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 320

1654’de, Pascal Konikler’ iyle uğraşırken, arkadaşı Chevalierde Mere onunla şöyle soruları paylaşıyordu: Bir oyuncu bir zarı sekiz kez atarak bir yakalamak istiyor ama üç başarısız atıştan sonra oyun kesiliyor. Oyuncunun zararı nasıl karşılanır? Pascal bu konuyu Fermat’a yazmış, aralarındaki yazışma sonucunda modern olasılık teorisinin temelleri atılmıştır. Bu arada bir yüzyıl kadar önce Car- dan’ın ortaya attığı görüşlerin göz ardı edildiğini belirtmemiz gerekir. Ne Pascal, ne de Fermat bu bağlamda ulaştıkları sonuçları yayımlatmalardır; 1657 de Huygens, bu Fransız matematikçilerinin yazışmalarını topladığı De ratiociniis in ludo aleae (Zar Oyunlarının Mantığı) adlı küçük bir kitap çıkartmıştır.

Bu arada Pascal olasılık tartışmalarını Cardan’ın ulaştırdığı noktadan ötelere taşıyarak aritmetik üçgenle ilişkilendirmiş, bu üçgen düzenlemesi de 0 zamandan beri Pascal’in adıyla anılır olmuştur. (…)

A ile B olayları E örnek uzayının iki olayı olsun.
A olayının gerçekleşmesi B olayına bağlı ise A’nın B koşulu altındaki olma olasılığına koşullu olasılık denir ve P(A / b) ile gösterilir.

İki hilesiz zarın atılması deneyinde üst yüze gelen sayılar toplamının 8 olduğu biliniyorsa zarların üst yüzündeki sayıların çarpımının tek sayı olma olasılığını bulunuz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 320 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!