Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 260

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 260 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 260

Bir çember ve bu çembere dışındaki bir noktadan iki teğet çizilerek dışarıda alınan noktanın sürüklenmesiyle ortaya çıkan durum dinamik matematik yazılımı kullanarak aşağıdaki gibi incelenir.

Dinamik matematik yazılımını açınız. Araç çubuğundaki 6. kutuya ve ardından açılan ‘‘Merkez ve bir noktadan geçen çember’’ sekmesine tıklayınız. Daha sonra grafik penceresine tıklayarak bir çember çiziniz (Aşağıdaki şekilde A merkezli bir çember çizilmiştir.).

Giriş kısmına “(a,b)” yazıp “ENTER” tuşuna ve ardından ekrana gelen “Sürgüler Oluşturulsun mu?” butonuna basınız. Daha sonra araç çubuğundaki 4. kutuya ve ardından açılan ‘‘Teğet’’ sekmesine tıklayınız. Ekrandaki C noktasına ve ardından çember üzerindeki herhangi bir noktaya tıklanırsa aşağıda verilen şekildeki gibi C noktasından geçen ve C noktasında çembere teğet olan iki doğru çizilmiş olur.

Araç çubuğundaki 2. kutuya ve ardından açılan ‘‘Nokta’’ sekmesine tıklayıp ekrandaki doğruların çembere teğet oldukları noktalara tıklayınız (Aşağıdaki şekilde D ve E noktaları belirecektir.). Daha sonra araç çubuğundaki 8. kutuya ve ardından açılan “Uzaklık veya uzunluk” sekmesine tıklayınız. Ardından grafik penceresindeki C ve D daha sonra C ve E noktalarına tıklanırsa ekranda CD ve CE doğru parçalarının eş olan uzunlukları belirir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 260 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!