Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 252

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 252 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 252

1. Yukarıdaki şekilde verilen O merkezli, [AD] çaplı yarım çemberde m (AOC) = 130° olduğuna göre m (ABC) = α ’nın kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap115

2. Yukarıdaki şekilde AE doğrusu, çembere A noktasında teğettir. m (EAC) = 55° ve m (ACB) = 80° olduğuna göre m (BAC) = x ’in kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap45

3. Yukarıdaki şekilde B, D, C noktaları doğrusal ve [CA, A noktasında çembere teğettir. m (DAC) = 20° ve m (BAD) = 80° olduğuna göre m (ACB) = x ’in kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap60

4. Yukarıdaki şekilde verilen O merkezli, [BC] çaplı yarım çemberde B, C, D ve A, E, D noktaları doğrusaldır. m (EBD) = 20° ve m (ADB) = 30° olduğuna göre m (ABE) = x ’in kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap20

5. Yukarıdaki şekilde B, C, O, D noktaları doğrusal ve [ BA, A noktasında O merkezli çembere teğettir. m (AEC) = 25° olduğuna göre m (ABD) = x ’in kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap40

6. Yukarıdaki şekilde verilen O merkezli çemberde B, A, D noktaları doğrusaldır. m (BOC) = m (DAC) = α olduğuna göre a açısının kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap120

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 252 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!