Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 233

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 233 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 233

Yandaki şekilde O merkezli bir çember ve bu çemberi A ve B noktalarında kesen bir d doğrusu verilmiştir. C e d, [OC] = d ve A, C, B noktaları doğrusaldır. |OC| = (2x – 4) cm ve çemberin çapı 12 cm olduğuna göre x’in kaç farklı tam sayı değeri olduğunu bulunuz.

Çemberin çapı 12 cm olduğundan yarıçapı r = 6 cm olur, d doğrusu çemberi iki farklı noktada kestiğinden I OC I < r olup x < 5 ve x > 2 eşitsizliklerinin ortak çözümünden 2 < x < 5 olup x’in alacağı tam sayı değerler 3 ve 4’tür. Buradan x’in 2 farklı tam sayı değeri bulunur.

Sıra Sizde

Yandaki şekilde O merkezli bir çember ve bu çemberi A ve B noktalarında kesen bir d doğrusu verilmiştir. | OC | = (3x – 8) cm ve çemberin yarıçapı 4 cm olduğuna göre x’in kaç farklı tam sayı değeri olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 233 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!