Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 206

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 206 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 206

x2 + y2 – xy – 4 – 04 denklem sisteminin çözüm kümesini cebirsel yolla bulup grafik yardımıyla yorumlayınız.

Bu denklem için 3- b2 – 4ac – 152 – 4 • 3 • 21 –27 olur. 3 < 0 olduğundan denklemin gerçek kökleri yoktur. Buradan y değerine bağlı olarak herhangi bir x gerçek sayısı da bulunamayacağından verilen denklem sisteminin çözüm kümesi 0 olur.

Elde edilen çözüm kümesi dinamik matematik yazılımı kullanılarak aşağıdaki gibi gösterilebilir. Dinamik matematik yazılımını açarak Giriş bölümüne x2 + y2 – xy – 4 – 0 yazınız ve “ENTER” tuşuna basınız. Benzer şekilde Giriş bölümüne x – 2y – 5 yazınız ve “ENTER” tuşuna basınız. Grafiklere bakıldığında birbirlerini kesmedikleri görülür. Çözüm kümesi verilen fonksiyon grafiklerinin kesim noktalarıdır.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 206 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!