Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 154

“11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 154 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 154

Durgun hâlde ve yerden 1 metre yükseklikte bulunan bir top havaya atıldığında yerden yüksekliğinin zamana bağlı değişimini gösteren grafiğe ait bir parçası yanda verilmiştir. Bu topun yüksekliğinin ilk atıldığı an ile 5. saniye arasındaki ortalama değişim hızını bulunuz.

Topun ilk atıldığı an durgun hâli yani 0. saniyedir. Bu durumda zaman aralığı olarak [0, 5] için yüksekliğinin ortalama değişim hızı, 2 m/sn. olur.

f (x) = ax + b şeklindeki doğrusal fonksiyonların herhangi bir tanım aralığı için ortalama değişim hızı a’dır. aynı zamanda a değeri bu doğrunun eğimidir.

f:R ” R, f (x) = (3k – 1)x – 7 fonksiyonunun [-1, 2] için ortalama değişim hızı 5 olduğuna göre k gerçek sayısının değerini bulunuz.

f (x) = ax + b şeklindeki doğrusal fonksiyonların herhangi bir tanım aralığı için ortalama değişim hızı a’dır. Buradan f(x) = (3k- 1)x-7’nin ortalama değişim hızı her aralıkta 3k- 1 olur. Fonksiyonun [-1, 2]’nda ortalama değişim hızı 5 olduğundan 3k – 1 = 5 & k = 2 olur.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 154 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!